Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Így építs karámot

Lovas nemzet vagyunk ugyebár. Mi meg különösen! A különböző fajta játékokból egy nagyjából 100 darabos ménes tudnánk összeállítani. Abban aztán lenne minden: pici Filly Unikornis, Lego/Duplo lovak, a fröccsöntött szörnyek, ízlésesebb műanyag állatok és persze a 30 centis Barbie ló.

Ekkora ménesnek persze nem árt, ha megfelelő méretű és mennyiségű karámmal rendelkeznek. Az igény megvolt, már csak azt kellett kitalálnunk, hogy miből készüljön. Nyilván van olyan apuka, aki a házi asztalosműhelyben legyártja a karámhoz szükséges oszlopokat és léceket, de azért ez nem túl életszerű…

A mi megoldásunk jóval egyszerűbb. Kartondoboz kell hozzá, meg néhány üres ivójoghurt doboz. A karton esetében ha van egy rendes iratmegsemmisítőnk, akkor nyert ügyünk van. (Figyelem, az otthoni 5-6 lapos gépbe ne próbáljuk belegyömöszölni a kartont!) Ha ilyen momentán nincs kéznél, akkor egy snitzerrel csíkozzuk be a kartont. (Ha nagyon ráérünk, vagy maximalisták vagyunk, akkor szépen meg lehet rajzolni és kivágni, és egy stabilabb alapra felragasztani, nálunk erre nem volt lehetőség :))

A történet innentől fogva pofon egyszerű: a dobozokra vastag ragasztószalaggal ráerősítjük a lábazatot jelentő dobozokat. Ha a szerkezet még így is instabilnak tűnik, köveket, vagy ceruzákat lehet a flakonokba tenni. Ha túl vagyunk néhány lovagláson és versenyen, akkor külön program lehet a karám festése. Ehhez, ha lehet ne vízfestéket hanem temperát, vagy ha kevésbé vagyunk költségérzékenyek, akkor akár akril festéket is használhatunk.

Itt találsz papírt: http://iroszerbolt.unas.hu/

Partnerünk az irodaszer-bolt.hu

0 Tovább

MacGyver a gyerekszobában - előszó a bloghoz

A gyereknevelés kapcsán ahány szülő, annyi gondolat, iskola. Természetesen mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy neki tetszik (természetesen bizonyos erkölcsi és jogi keretek között).

Sokan "játszanak túlélésre", és nagyon gyakran látom én is ismerősök körében, hogy időnként (rosszabb esetben állandóan) a bekapcsolom neki a tévét vagy a dvd-t/blue ray-t, illetve a kezébe adok egy videójátékot/telefont, hogy lekösse magát megoldást választják. Nem vagyok abba a helyzetbe, hogy pálcát törjek fölöttük (illetve ha valami erkölcsi parnaszuson állnék, akkor sem tenném meg), mindenkinek saját felelőssége, hogy a gyereke kapcsán szerinte mi a célravezető, az elveibe és az idejébe, kinek mennyire fér bele.

A gyerekekkel való játék (foglalkozás) során, - ha a fenti eszközöktől eltekintek, - nagyon leegyszerűsítve három megoldás szokott saját példámban lenni:

  • kimegyünk levegőre, és ott "próbljuk lefárasztani a gyereket" (ez lehet játszótér, bicikliző hely, udvar, stb.)
  • a meglévő játékokkal játszunk
  • "alkotunk" - rajzolunk, kézműveskedünk, kreatívkodunk.

Gyereke válogatja (meg persze kortól is függ), mennyire köti őket le ez, de sokszor elég nekik eszközöket, esetleg ötletet adni, és utána remekül elvannak.

Sokszor azonban a szülőknek sincs ötlete, mihez lehetne fogni. Ebben próbálok majd segíteni. Ennek során (bár jó lenne, ha számtalan briliáns ötletet tudnék adni, de) sokszor fogok már bevált receptekhez nyúlni. Ilyenkor, ha van konkrét forrás, ahonnan az ötletet loptuk feltüntetjük. Előfordulhat, hogy sokhelyen már megjelent dolgot csinálunk, ahogy az is, hogy valami olyan dolgot mutatunk be, amiről azt hisszük, hogy nekünkjutott eszünkbe, pedig mások már réges régen készítettek hasonlót. (Ezekben az esetekben valószínűleg nem fogunk másokra hivatkozni.)

Mit fogunk használni?

Kétféle alapanyaggal fogunk dolgozni. Az egyik a kvázi szemét kategória, amikor egy-egy tárgyat újraértelmezünk. A másik nagy csoport, amikor papírboltban kapható hagyományos és kreatív termékekkel alkotunk majd.

Mi kell hozzá?

Alapvetően nem lesz nagy eszközigény. Amit javaslok, az egyrészt egy jó olló apának, anyának. Ollóból ugye lehet kapni jó sok félét, és többnyire az árral összhangban van a termékek minősége is. Mivel egy drága olló is maximum néhány ezer forint, érdemes egy tisztességes darabba beruházni. Én egy végtelen prózai okból a klasszikus Fiskars ollót használom, mert nekik van balkezes fajátjú is. Érdemes a gyereknek is beszerezni egy-egy darabot. Itt viszont tényleg lehet tobzódni, hiszen színes, szagos, figurás változatot is árulnak. Nem árt, ha tetszik nekik, amit használnak, emellett arra érdemes figyelni, hogy az ujjaikkal tudják mozgatni. (Egy 3-4 éves gyereknek a finommotorikus mozgása még nem olyan fejlett, hogy rendesen vágjon, ezen nem kell meglepődni.)

Ragasztó: egy doboz stiftet mindenképp érdemes tartani, ezzel kevésbé  tudnak a gyerekek mindent összeragasztani. (Jó a tehetségeseknek azért menni fog :)). Mellette a cellux és a vastagabb ragasztószalag is javasolt, meg valami pillanatragasztó féle. Ha pedig apánál vagy anyánál elgurul a gyógyszer, és és fát vagy valami mást akarnak ragasztani, akkor úgyis venni kell speciális ragasztót. Ez utóbbi kapcsán a ragasztópisztoly adja magát. Ha valaki rendszeresen akarja szórakoztatni a gyereket (vagy egyébként is barkácsolós), akkor erre is érdemes pár ezer forintot rászánni.

Ezeken felül pedig elsősorban alapanyagok és kitartás. Az ötletekben pedig igyekszünk majd segíteni.
Ezúton jeleznénk, ha bárki jól sikerült műveket mutatna be örömmel biztosítunk neki teret.

Partnerünk az irodaszer-bolt.hu

0 Tovább
1234
»

kreatív apa

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek